V1 Öğretmenimiz en ön sırada arkadaşımızın güldüğünü gördü. Öğretmen arkadaşa neden  gülüyorsun biz senin gibilerine gıcık diyoruz diye çıkıştı. Sizce öğretmen daha ne yapabilirdi?

C1Ben olsaydım  neden güldüğünü öğrenirdim eğer gerçekten gülünecek bir şey varsa sınıfla beraber gülerdim. Saçma bir şeye gülüyorsa arkadaşlarının yanında azarlamak yerine yaptığı davranışın yanlışlığını anlatırdım. ONUR AYDIN

 

V2 Öğretmenimiz ilkokul birinci sınıfta kaç mevsim var diye sordu. Arkadaşım kalktı ve 4 dedi, öğretmen say deyince 1 2 3 4 diye saydı öğretmen gülmeye başladı ve öyle değil mevsimlerin isimlerini diye düzeltti. Öğretmen doğru mu yapmıştır ya da başka ne yapabilirdi?

C2Ben öğretmen olsam aynısını yapardım. ONUR AYDIN

 

V3 Öğretmen  tepegözle ders işliyordu ders arasında arkaşlardan bir tanesi asetatları alıp fotokopisini çektirdi. Bunu anlayan öğretmen arkadaşımıza fırça attı. Sizce öğretmen ne yapmalıydı?

C3Öğretmen asetatları ortaya bırakmamalıydı , yada madem olay oldu kenara çekip yaptığı şeyin yanlış oluğunu söyleyip fotokopiyi geri alabilirdi. ONUR AYDIN

 

V4Öğretmen ders anlatıyordu , arkasına döndüğünde bir arkadaşın sıranın üzerine çıkıp elinde sopayla diğer arkadaşına salladığını gördü. Öğretmen hemen olaya müdahale etti ve öğrencileri yerine oturttu. Öğretmen doğru mu yapmıştır ya da başka ne yapabilirdi?

C4Öğretmen doğrusunu yaptı zaten sopalı arkadaş dersten sonra öğretmenden özür diledi. ONUR AYDIN

 

V5 Arkadaşım derse geç kaldı.Öğretmenle arasındaki samimiyete güvenerek selamun aleyküm diyerek içeri girdi. Öğretmen ne lan kahveye mi giriyorsun diyerek geç yerine otur dedi.(azarlar şekilde) Sizce öğretmen doğru mu yapmıştır?

C5Öğretmen dersten sonra arkadaşımızı yanına çağırıp bir daha  bu olayı tekrarlamamasını öğütlemeliydi. Yaptığı davranışın yanlışlığını açıklamalıydı. ONUR AYDIN