Garip Olaylar 2

    The Churche kilisesinde, yasaklanan bir Hıristiyan mezhebini hala yaşatan bir gurup insan toplanıp ayin yapıyorlar. Bu ayinler sırasında zehirli yılanlarla dans etme, ölümcül zehir olan sitriklin içme gibi ibadetler gerçekleştiriyorlar. Ama mucizevî bir şekilde zehir bunlara etki etmiyor. Bazıları ise yılanlar tarafından öldürülüyorlar. Onlara göre günahlardan arınmış kişiye ne zehir etki ediyor nede yılanlar dokunuyor.

    Kaliforniya’da bulunan Şeytan vadisinde büyüklükteki kayaların bilinmeyen güçler tarafından hareket ettiğine inanılıyor. Bu bölgede yapılan araştırmalarda bu kayaların hareket ettiğine dair kanıtlar bulunuyor. Fakat bu kayaların nasıl hareket ettiği ise bulunamıyor. Kayalar değiştirirken yani hareket halindeyken hiçbir insan tarafından gözlemlenememiştir.

   Kaliforniya’nın Blythe kasabasında bulunan çölde ise dev insan ve hayvan figürleri bulunuyor. Fakat bunların kim tarafından, ne zaman ve neden yapıldığına dair hiçbir bilgi mevcut değildir.11

   Kaliforniya’nın Landers kasabasında bulunan ve yıllar önce yapılan bir alet bulunmaktadır. Bu alet tamamen tahtadan yapılmıştır. Bu makineye Anti-Aging ismi verilmiştir. Bu makinenin çevreden topladığı enerjiyi tam ortasında duran kişiye yüklemesi ile kişiyi gençleştireceğine inanılır. Fakat bu makine hala çalıştırılamamıştır.

    Meksika da günlerce yayın yolu ile halka kurt çocuklar diye haberler sunulmuştur. Fakat bu iki kardeşin yaşadığı şey genetik bir hastalık sonucu özelikle baş bölgesinde olmak üzere vücutlarında kalın, kıvırcık kılların uzaması şeylinde meydana gelen klinik bir durumdur. Biri 14 yaşında diğeri ise 9 yaşında olan bu iki kardeş kurtlara benzetiliyor ve sirklerde çalıştırılıyorlar.

    Avrupa’da şehirleşme artıkça mezarlarında fiyatları artmıştır. Kazanç sağlamak için birçok kimsesiz toplu mezarlara gömülmüştür. Mezarların kirasını ödeyemeyen birçok aile ise ölülerini çıkartmak zorunda almıştır. Bu ölülerin toprakta ki mineraller sayesinde iskeletleri mumyalanmış şekilde kaldığı görülmüştür.

    Modern teknolojide, kronik kliniklerde mumyalama işlemi başlamıştır. Ölen kişilerin önce kanı çekiliyor. Daha sonra vücuda tuz solüsyonu enjekte ediliyor. Beden gliserol solüsyonu ile besleniliyor. Bu şekilde hücrelerin bozulması engelleniyor. Daha sonra uyku tulumuna yerleştirilip plastik bir madde ile sarılıyor. Beden, son olarak -320 derecede içi sıvı hidrojen ile dolu bir kapsülün içine yerleştiriliyor. Böylece bu insanları ileride hayata döndürebileceklerine inanıyorlar.

Aşağıdaki Soruların Cevapları Filmin Ayrıntılarında Vardır.

1.      The Churche de yapılan tuhaf ibadette insanlar nasıl zarar görmüyorlar?

2.      Kızıl derililerin ateşli toprak dediği çöl nerededir?

3.      Şeytan vadisindeki ilginç olay nedir?

4.      Anti-Aging makinesi nerededir ve özelliği nedir?

5.      Meksika’da ki kurt kardeşlerin durumunu açıklayınız?

6.      Avrupa’ da kimsesizler neden toplu mezarlara gömülmüşlerdir?

7.      Modern teknolojideki mumyalama işlemi nereden feyiz alınmıştır?

8.      Mumyalanan ölünün hücrelerinin bozulmaması için ne yapılıyor?

9.      Mumyalanan ölünün kanı neden çekiliyor?

10.   Uzaylıların varlığından nasıl söz ediliyor?

11.   The Churche kilisesinde yapılan ibadetlerde ölen kişilerin ölümü nasıl açıklanıyor ve ölümcül ibadetlerden zarar görmeyenler nasıl tanımlanıyor?

12.   Mumyalama işleminde beden neden gliserol ile besleniliyor?

                                                                                          Zehra Semiz

                                                                                          07010002003 / 5. Sınıf

                                                                                          Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği