İnsanın Hormonlu İlaçlar ve Fiziksel Çalışma İle Bedenini Süperleştirmenin Sınırları 90 dk

                 

Dünyada milyonlarca insan steroit kullandı ve bu kullananların çoğunu sporcular oluşturuyor. Sporcular genelde yarışmalarda steroit kullanıyorlar. Steroitler vücudun metabolizmasını arttırıyor ve enerji veriyor böylelikle sporcular yorulmak nedir bilmiyorlar.

En çok da olimpiyat oyunlarında kullanılıyor. Daha önce sistem çok gelişmediği için buların ispatı zorken günümüzde çok kolay.

 

1988 de çok sporcu steroit kullandı. Bir an önce bisikletlerinin hızını artırmak için. Performanslarını artırmak için gene alkol, kokain, kloform ve af metaneffri kullandılar.

 

Anabolik steroitler birçok ülkede reçetesiz kullanılmamakta ama bireyle gizli kullanıyorlar. Yasak olunması kullanılmaması için engel teşkil etmiyor sporcular açısından.

Steroitler anabolik ve kortikol steroitler birbirine karıştırılır. Ama birbirinden çok farklıdırlar. Kortikol steroit iltihabı azaltmada kullanılır.Anabolik steroit ise yaşlı erkeklerde testosteron hormonun salgısını arttırmak için kullanılır.Diğer doktorlar ise steroitleri kas kaybı,kansızlık,ergenlik gecikmelerinde kullanır.

 

Anabolik steroitler testosteronun sentetik halidir. Basitçe yerine laboratuarda yapılmış halidir. Fizyolojik ihtiyaçtan fazlası dramatik olur. Nitekim çoğu sporcu içinde öyle olmuştur. Bir ödül hayatlarına mal olmuştur çoğu zaman.

 

Steroit kullananların hareketlerinde kişilik bozulması, depresyon gibi rahatsızlıklar görülür. Steroit kullanan Amerikalı Tyler da  da kişilik bozulması görüldü ve bu genç steroiti bıraktıktan sonra intihar etti.

Testisler aşırı yüklenmeden dolayı kapanır. Bu duruma da hipogonanizm denir. Tyler biranda bıraktığı için büyük depresyona girer hatta intihara neden olurlar. Yapılan araştırmalar binde 4 nde intihar girişiminde bulunduklarını belirtiyor.

 

Birçok kullanıcı bugün steroit yerine krem kullanıyor. Bunun tespiti daha güç olduğu için her yaş grubu kullanabiliyor.

 

Günümüzde ise artık atletler yerine daha çok gençler güzel görünmek için kullanıyor. Yapılan oyuncaklar bile gençleri özendiriyor. Ayrıca temin edilmesi bile artık çok kolay internetten bile gençler ulaşabiliyor.

 

Olimpiyat halterlerinin iki büyük hareketi var .Bunlar silkme ve kalkma dır.Bu sporcular motor kas çağırma yöntemi ile beynin ve kasların bilinçli olarak harekete geçiriyor.Ne kadar çok çağırırsanız kaslarınız o kadar hızlı  hareket geçer.

 

Aslında kuvvet kasları aynı anda çağırmaktır. Bu da güçtür. İnsanüstü performansın anahtarıdır. Hırs ve azim gerektirir.

Normal bir insan kollarıyla demiri kırmayı denerse başına gelecekler bellidir. Ama Pol ün kemikleri sürekli olarak tekrarlı gerginlikle dayanıklılık kazanmış. Ne kadar fazla tuğla kırarsa kemikleri büyüyor.

 

Volf lifleri üzerine baskı kurarsa bu lifler genişler ve bu da kemiklerin büyümesine neden olur.12 tuğlayı volf kanunu ile birden kırdı.

Her birey kendi branşın da bir şeyler yapar. Tuğla kıran bir kişi halteri kaldıramaz çünkü bunun üzerine çalışamaz kuvveti var.Güç göstericiler bunu defalarca gösteriyor.

Buradaki denemeler gösteriyor ki önemli olan insan vücudunun bilinmesi ve denemelerle kemikleri güçleştirmektir. Aslında yapılan bir güç uygulamasından çok bir taktiktir.

 

 Aşağıdaki soruların cevapları filmin ayrıntılarında vardır.

1.Olimpiyat halterlerinin iki büyük hareketi nedir?

2.Steroit nedir?

3.Sporcular neden steroit kullanır?

4.Performans arttırmak için kullanılan maddeler nelerdir?

5.Anabolik steroitler ne zaman kullanılır?

6.Katabolik steroitler ne zaman kullanılır?

7.Diğer doktorlar steroitleri hangi durumlarda tavsiye ediyor?

8.Steroit kullananlar neden intihar ediyor?

9.Pol hangi özelliği sayesinde tuğlaları kırdı?

10.Volf kanunu nedir?

11.Steroitler reçetesiz satılmamalarına rağmen gençler nasıl alıyor?

12.İnsan üstü performansın temeli nedir?

13.Hipogonanizm nedir?

14.Motor kas çağırma nedir?

15.Steroit yerine neden krem tercih ediyor?

16.Tyler neden öldü?